Alti Giri MONO.
Pierwsza w Europie ramka do montażu tablicy rejestracyjnej, zaprojektowana od podstaw jako akcesorium tuningu optycznego.

EKSPERYMENT

Wszystko zaczęło się od parkingowej stłuczki mojego SAAB-a. Wygięta tablica rejestracyjna wypadła z połamanej ramki i dopiero wtedy, trzymając w rękach kawałki plastiku pomyślałem, że ten przedmiot mógłby wyglądać dużo lepiej.

Pomysł dojrzewał przez wiele miesięcy. Wiedziałem jak powinna wyglądać nowa ramka, ale dopiero rozmowa z ekipą biura konstrukcyjnego pokazała mi ile jest do zrobienia. Projekty, wydruki, materiał, narzędziownie, testy, poprawki, kolejne testy… trochę to trwało. Za każdym razem nowa porcja wiedzy. Ramkę nazwaliśmy MONO, ponieważ ma tylko jedną opcję personalizacji – kolor.

Alti Giri to startup stworzony przez kilku maniaków motoryzacji i wzornictwa. Kręci nas brzmienie widlastych silników, drewniane kierownice w starych Alfach, rajdy, klasyki i restomody. Wszystko to, co sprawia, że nawet dojrzały facet czuje się niekiedy jak mały chłopiec. Pewnie dlatego włączyliśmy alarm w Muzeum Ferrari w Maranello, próbując na chwilę dotknąć 250 GTO…

Newsletter

Dowiesz się o naszych nowych projektach